מתי נכון לטפל בהפרעות קשב באמצעות הומאופתיה

הפרעת קשב, לא צריך להכביר במילים הפכה למגיפה ממש, אין היום כיתה כמעט שלא מקוטלגים בה כמה ילדים עם "הפרעות קשב".
הסיבות לסטטיסטיקה המדהימה הזו הן רבות אולם העיקריות שבהן הן: שגרה של שעות רבות מול מסך מרצד (חוסר שקט) , התחושה שהכל זמין ומיידי ואפשרי במחי הקלקה על העכבר (אימפולסיביות), יד קלה מידי במרשמי תרופות פסיכיאטריות ומערכת חינוך עם כמות תלמידים מוגזמת בכיתה אשר לא מאפשרת למורה להשתלט עליה, ודוחפת אותה לדרוש שקט תעשייתי (גם אם זה מקורו בתרופות פסיכיאטריות).
הטיפול ההומאופתי עושה קסמים "לילדי קשב" אולם כדאי בכמה מילים להסביר מתי נכון להשקיע את המשאבים בטיפול הומאופתי ומתי נכון יהיה להשקיע את המשאבים דווקא בטיפולים ובתהליכים של שינוי שגרה, הצבת גבולות, משמעת וכו'.
השאלה אם להביא "ילדי קשב" לטיפול צריכה להיות מובארת על רקע של שאלה אחרת, עמוקה ובסיסית יותר: השאלה היא על מה "יושבת" הפרעת הקשב של ילדנו ? אם הפרעת הקשב מלווה ב"רעשים נוספים" כמו למשל פחדים וחרדות, קינאה עזה, התקפי זעם, בעיות אורגניות (הרטבת לילה, אדנואידים, בעיות בשטף דיבור…), הרי שכדאי מאוד לבא עם הילד לטיפול הומאופתי.
טיפול הומאופתי ייגע בכל אותם "רעשי רקע" אשר לא נותנים לילד את האפשרות של שקט ויכולת ריכוז ולמידה. כשילד עם חרדות קשות למשל (אשר בנוסף סובל גם מבעיות קשב) יעבור תהליך של טיפול הומאופתי אשר במהלכו החרדות ייעלמו, נרגיש איך כפועל יוצא של הרגיעה וההתייצבות ייעלמו גם בעיות הקשב והלמידה, פשוט מאוד.. כשאותו מנוע של פחדים וחרדות מפסיק לנהום ונעלם, הפניות של הילד ללמידה וריכוז מתאפשרת ופורצת החוצה באופן טבעי.
לעומת זאת אם אינכם מזהים רעשי רקע הנלווים להפרעות הקשב – מובן שלא תמיד תוכלו בעצמכם לזהות את זה ונדרשת חוות דעת מקצועית (אתם מוזמנים להתקשר ולהתייעץ עימי) – ונראה שכל הפרעת הקשב נובעת מכאוס וחוסר ארגון ביתי, משעות לא נגמרות מול המסך, מחוסר סדר יום וכך הלאה… סביר שנכון יותר יהיה להפנות את המשאבים לשינוי סדר היום של הילד, להצבת גבולות, לעידוד וליצירת דינמיקה חדשה בבית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *