במהלך ההריון, הלידה ואחריה חלים הרבה שינוים באופן בו חווה האישה את גופה ובתחושותיה, חלק מהשינויים מלווים בתחושה של אי נוחות, כאבים והפרעה לשיגרת החיים. הומיאופתיה דווקא בגלל היותה רפואה המעוררת את הכוחות הטבעיים לשיפור מצב הבריאות הינה בחירה מצוינת לטיפול בתופעות אלו. הטיפול ההומיאופתי הינו נטול תופעות לוואי, עדין בתגובותיו ומותאם באופן אינדבדואלי.

ברשימה שלהלן ריכזתי כמה תרופות הומיאופתיות המתאימות במיוחד לכל שליש במהלך ההריון, ללידה ולאחריה. בצמוד לכל תרופה רשמתי את האינדיקציות והתופעות המתאימות לה, נפשיות וגופניות כאחד.

כפי שנכתב כאן בשבועות קודמים המירשם ההומיאופתי ניתן לכל אדם לפי אופיו ורגישויותיו. אולם בכדי להדגים משהו מיכולתם של התרופות מוגשת הרשימה שלהלן, סכימטית וכללית משהו, אולם מדגימה היטב את מגוון המצבים והיכולות של התרופות ההומיאופתיות.

השליש הראשון: בחילות והקאות, רגישות יתר של חוש הטעם ועייפות.

Sep.: רוצה להיות לבד, לא סובלת אף אחד, לא בעל ולא ילדים. קשה לה עם העובדה שהיא בהריון, אמוציונאלית מאוד, מצפה שיטפלו בה מבלי שתבקש. לא סובלת את ריח האוכל, את עבודות הבית. בחילה מוחמרת מכל דבר קטן.

Puls.: לא רוצה שיעזבו אותה לבד, נוטה ליבכות בקלות, נאחזת בחברה הקרובה. חם לה, לא סובלת להיות במקומות חמים, מוטבת מאוויר פתוח, רגישות לאוכל שמן.

Ars.: קר לה, הרבה פחדים וחרדות, בחילות והקאות, חולשה , צימאון, שותה בלגימות קטנות.

השליש השני: בעיות עיכול ונטייה להרפס

Nux-v.: בעיות במערכת העיכול, הרבה גזים, עצירויות. החמרה לאחר סעודה דשנה. כל דבר אצלה צריך להיות מאורגן ופונקציונאלי אחרת תתעצבן ותתפרץ, תפגע בסביבה. מוטבת משינה ומיציאות.

Caul.: הפרשות מוגברות לקראת סוף השליש השני, הרבה פעמים מלווה עם בעיות בתיפקוד שלפוחית השתן, ארטריטיס בפרקים הקטנים, נירגשת מאוד.

השליש השלישי: כאבי גב, צרבות, בצקות וגודש

Ham.: גודש בכל הגוף, במיוחד בכלי הדם, ורידים תפוחים, טחורים. תחושה של כאב כמו מחבלה ומכה.

Rhus-t: כאבי פרקים בתחילת תנועה אשר מוקלים בהמשכה, החמרה מחשיפה לקור ומזג אוויר לח, מוטבת מאמבטיות חמות וקומפרסים חמים.

Mag-p: כאבים עצביים דוקרים, במיוחד בעצב הסכיאטי, הכאבים מוקלים מלחץ, מעיסוי ומחום. צד ימין בעייתי וכואב יותר מצד שמאל.

לידה

Cimic.: פחד במהלך הלידה, תחושה שהיא לכודה בלי יכולת לצאת. מדברת הרבה וקופצת מנושא לנושא. מאוד רגישה לרעשים במהלך הצירים. צירים לא מוסדרים.

Caul.: צירים מסודרים אך לא חזקים או להפך, צירים חזקים אולם לא מסודרים. כאבים מקרינים לשלפוחית השתן. עייפה מאוד, מתוחה ועצבנית אולם לא כועסת. תרופה טובה לנפילת מים וצירים שלא מגיעים.

Cham.: צועקת ונותנת פקודות לכל מי שנמצא לידה בחדר לידה, שום דבר לא טוב לה, תידרוש המון דברים מהסביבה אולם לכשתקבל אותם תירטון ותאמר שזה לא טוב לה, תגובות לא פרופורציונאליות לצירים.

לאחר הלידה

Bell-p: תרופה מצוינת לאחר ניתוח קיסרי, האישה אומרת שהיא מרגישה חבולה, כל מאמץ קשה ומחמיר את מצבה.

Arn.: כשהאישה עברה לידה קשה וטראומטית, מרגישה כמו לאחר הלם, לא מעונינת שיתקרבו אליה.

 

[contact-form-7 404 "Not Found"]

 

התרופות המובאות במאמר באות להדגים את מיגון המצבים בהם הומיאופתיה יכולה לעזור ואינן אמורות להילקח באופן עצמאי על דעת הקורא. לפני כל נטילה של תרופה הומיאופתית יש להתייעץ עם הומיאופת קלאסי על מצב המטופל ומינון התרופה. 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *